Kontakt

Dapin s.r.o
Nové Sady 136, 951 24 Nové Sady
tel: +421 904 812 954,
dapin@dapin.sk

» Blog
Samolepiace textilné fototapety

samolepiace fototapety

Absolútna novinka SAMOLEPIACE FOTOTAPETY

Ponúkame vám unikátne fototapety LOOCAS UNIQUE WALL, tlačené najmodernejšou technológiou na samolepiaci textil podľa vášho vlastného návrhu. Fotografie z vašej zbierky, či vaše vlastné grafické návrhy sa rýchlo môžu stať zaujímavým umeleckým dielom a obzvláštniť a dotvoriť Váš interiér. Je to také jednoduché! Cena za m2 je 45,50€.

Prečo tapety?

 

Prečo tapety?

Tapety sú opäť veľmi moderné a uplatňujú sa čoraz viac ako vynikajúci a výnimočný dekoratívny prvok v moderných interiéroch, ktoré dokážu priestor mimoriadne oživiť. Takto upravené interiéry spĺňajú aj očakávania tých najnáročnejších klientov a pritom ani nie je ťažké pochopiť prečo. Tapety sú jeden z mála materiálov, ktorý vie ponúknuť takú širokú škálu farieb, štruktúr, textúr, povrchov, vzorov, tónov a štýlov. Uspokoja tak vašu snahu a túžbu po dokonalom a jedinečnom interiéri.

Pri výbere tapiet treba dbať aj na ich špecifiká. Tapety s pruhovaným vzorom zvýrazňujú výšku miestnosti a odhalia všetky zakrivenia stien. Je takmer nemožné ukryť zaoblenia stien a lichobežníkové nerovnosti pod ostrými líniami.

Vzorované tapety dokážu ukryť mnoho defektov, dôležité je dbať na to, aby veľkosť jednotlivých vzoriek zodpovedala veľkosti miestnosti. Čím menšia miestnosť je, tým drobnejší vzor do nej patrí.

Je niekoľko druhov tapiet, najmodernejšie a najpredávanejšie sú vliesové potom vinylové a neposlednom rade papierové (duplexové). Obľúbené sú aj samolepiace tapety (fólie),ktoré sa využívajú na obnovu alebo okrasu kuchynských liniek či dverí.

 

 

Čo určuje kvalitné posteľné obliečky?

Gramáž verzus kvalita priadze!

Často sa stretávame s názorom, že vyššia gramáž sa = vyššia kvalita obliečky. Paradoxne je to práve naopak, pretože kvalitu návliečky určuje nie gramáž, ale kvalita použitej priadze. Väčšina výrobcov sa prezentuje gramážou a uvádza svojich zákazníkov do omylu, že si vlastne kupujú veľmi kvalitný výrobok. Kvalitné priadze, ktoré používa firma Matějovský - majú dlhé a tenké vlákna, preto je vo výsledku tkanina hebká a jemná, má vyššiu hustotu vlákien na cm - teda aj vyššiu pevnosť (hoci gramáž je nízka). Ak použijete lacnejšiu priadzu na tkanie látky, potom máte síce veľkú gramáž, ale silné nite z krátkych vlákien, teda aj malú hustotu na cm - v konečnom dôsledku, taká tkanina má krátku životnosť, pretože nie je pevná a krátke vlákna sa čoskoro štiepia a nedržia pohromade . Ďalší veľký vplyv na kvalitu obliečky a jej životnosť majú farby použité pri tlači, v našom prípade používame výhradne reaktívne farby, ktoré látku ešte zušľachťujú, prefarbujú vlákno do hĺbky a tým zaručujú dlhú životnosť. V našom prípade používame pre bavlny a krepy deluxe 30 NE priadzu, pre bavlnený satén 40 NE a v prípade prémiového saténu je to priadza 50 NE. Čím vyššie číslo, tým tenšie a dlhšie vlákna a teda aj kvalitnejšie látky vo výsledku.

Flanel deluxe

Príjemný a hrejivý materiál (obľúbený najmä v zimnom období). Vyrobený zo 100% bavlnenej priadze, ktorá sa upravuje česaním, tak aby sa dosiahlo vlasového = flanelového efektu.

Bavlnený satén

Jeden z najobľúbenejších materiálov posledných rokov. Pri výrobe návliečok používame výhradne kvalitnú česanú bavlnenú priadzu o kvalite 40 NE, ktorá sa vyznačuje vysokou jemnosťou, leskom a dlhou životnosťou. Tým že sa jedná o 100% prírodný materiál, zachováva si aj napriek svojej výnimočnej vzhľadovej charakteristike aj výborné savé a hrejivé vlastnosti. Rovnako ako ostatné prírodné materiály i bavlnený satén je nutné po vypraní prežehliť. Tento materiál je ďalej zušľachtený pri procese farbenia, za použitia reaktívnych farieb. Návliečky odporúčame kombinovať s napínacími plachtami JERSEY a SATÉN.

Bavlna a krep DELUXE

Je nový produkt na našom trhu, ktorý spĺňa kvalitatívne kritéria súčasnej, najmodernejšej technológie v symbióze potlače s bavlnou. Na obliečky tohto typu je použitá veľmi kvalitná bavlna, zušľachtená mercerovaním, tzn vyššia pevnosť, afinita k farbivám (veľmi dobré spojenie farbiva s látkou), lesk použitej priadze a jeho príjemný dotyk. Tento luxusný výrobok je samozrejme vybavený komfortným zipsovým uzáverom.

Luxusný PREMIUM satén

Úplne nový výrobok. Návliečky sú vyrobené z najjemnejšej a najkvalitnejšej egyptskej MAKO bavlny a sú opatrené ľahko žehlivou úpravou. Použitá bavlnená priadza 60 NE nemá na svetovom trhu konkurenciu. Oproti priadzi bežného bavlneného saténu 40 NE, ktorý je štandardom v EÚ, je svojou kvalitou o triedu vyššie. S týmto výrobkom budete maximálne spokojní! K PREMIUM saténu odporúčame výhradne JERSEY alebo saténové napínacie prestieradlá, ktoré sú šetrnejšie k povrchovej úprave saténu ako prestieradlá froté.

Krepový flanel PREMIUM

Je naša revolučná novinka na trhu. Jedná sa o veľmi jemný a hebký flanel, ktorý sme opatrili krepovou úpravou, takže sa nesmie žehliť. Pri tlači boli použité veľmi kvalitné re-aktívne jemné farby s prísadou zmäkčovacích látok. S týmto obliečkami budete nadmieru spokojní. K týmto obliečkam odporúčame výhradne napínacie prestieradlá jersey.

Bambusové obliečky

Priadza vyrobená z vlákien jednej z najpoužívanejších rastlín juhovýchodnej Ázie, zdrevnatelé trávy - voľne rastúceho bambusu. Takto rastúci bambus nie je nijak chemicky ošetrovaný, zaručuje veľmi dobré antialergické vlastnosti a prírodné antibakteriálne účinky, ktoré na rozdiel od antibakteriálnych účinkov zaistených chemickou úpravou nevyvolávajú žiadne alergické reakcie, čím pozitívne ovplyvňuje jeho úžitkové vlastnosti a tým aj kvalitu osobnej hygieny. Výhody bambusu sú: okamžitá absorpcia a odvod vlhkosti, veľmi jemný dotyk, vysoký lesk, prírodné antibakteriálne účinky.

Zjg2OTA